T-Guide Press Release no. 1 in Polish

Share on social media

Nowe szkolenie dla przewodników pomoże niepełnosprawnym turystom

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w uczeniu się oraz ich rodziny nie zawsze mogą czerpać pełną przyjemność z turystyki i zwiedzania. W odpowiedzi na ten problem FEG, Europejska Federacja Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, wraz z grupą partnerów zajmujących się turystyką i niepełnosprawnością, rozpoczęła szkolenia „T-Guide” dla oficjalnych, zawodowych przewodników turystycznych, obejmujące umiejętności, dzięki którym grupy turystów o specjalnych potrzebach lepiej zrozumieją kulturę Europy, jej zabytki i będą mogli w pełni poznać interesujące miejsca, które odwiedzają.

Szkolenie internetowe dla przewodników turystycznych będzie bezpłatnie i pomoże im dostosować sposób pracy do naszej grupy docelowej. Faza testowa kursu polegać będzie na utworzeniu próbnego programu zwiedzania dla turystów z niepełnosprawnością intelektualną, a całe szkolenie stworzy ogólne warunki do oceny szkoleń i umiejętności na poziomie UE. Dzięki temu powinniśmy uzyskać większą różnorodność wycieczek z przewodnikiem dla osób odwiedzających kraje Europy, powstaną również nowe miejsca pracy dla przewodników i w całej branży turystycznej.

Organizacje osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin zostaną zaangażowane w opracowanie programów kształcenia i narzędzi dla profesjonalistów, dzięki czemu szkolenie spełni oczekiwania turystów z niepełnosprawnością intelektualną i problemami z uczeniem się.

Projekt szkoleniowy T-Guide realizuje grupa dziewięciu instytucji, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Uczenie się Przez Całe Życie „Leonardo Da Vinci”. Kontraktorem projektu jest polska uczelnia: Społeczna Akademia Nauk z Łodzi.

Download the full Press Release in PDF format from the right-hand panel.